Wilt u meer weten over een bepaalde behandelmethode? Maak dan hieronder uw keuze!
|
|
|
Essentiële voedingsstoffen zijn stoffen die onmisbaar zijn voor het lichaam maar die een dier niet zelf kan aanmaken. Ze moeten via de voeding worden aangeboden. Gebeurt dit niet, dan kunnen tekorten optreden en kan een dier ziek worden. Voorbeelden van essentiële voedingsstoffen zijn verschillende vitaminen en mineralen, sommige aminozuren en onverzadigde vetzuren. De meest belangrijke onverzadigde vetzuren zijn Omega-3 en Omega-6.
Onverzadigde vetzuren: Omega-3 en Omega-6 Omega-3 vetzuren worden voornamelijk verkregen uit vette vis. het wordt in het lichaam omgezet in gunstige stoffen, waaronder Eicosapentaeenzuur (EPA) en Decosahexaeenzuur (DHA).
 |
• EPA heeft ontstekingsremmende eigenschappen. Hierdoor werkt het goed bij dieren met bijvoorbeeld artrose of huid- en vachtproblemen. |
 |
• DHA heeft vooral een uitwerking op het zenuwstelsel. Het komt in hoge dosis voor in de hersenen en heeft effect op de ontwikkeling hiervan, al vanaf de groei in de baarmoeder. Ook heeft DHA een gunstig effect op degeneratieve processen in het zenuwstelsel. Het beschermt het lichaam tegen zogeheten ‘vrije radicalen’, waarvan vermoed wordt dat de neerslag hiervan in de hersenen een van de mogelijke oorzaken van dementie is. | Omega-6 vetzuren worden vooral uit plantaardig materiaal gewonnen en worden omgezet in Gamma linoleenzuur (GLA). GLA heeft een ontstekingsremmende werking, gaat cholesterolvorming tegen, werkt vaatverwijdend en stimuleert de aanmaak van afweercellen. Teveel Omega-6 heeft echter het omgekeerde effect: dit werkt ontstekingsbevorderend.
Een goede opname: de juiste verhouding Om goed te kunnen worden opgenomen is het van groot belang dat Omega-3 en -6 in de juiste verhouding worden aangeboden. Beide vetzuren maken voor hun omzetting in gunstige stoffen namelijk gebruik van een aantal dezelfde enzymen. Wanneer een dier naar verhouding teveel van één van de twee binnenkrijgt, verliest de ander ‘de strijd om de enzymen'. Hierdoor wordt deze onvoldoende omgezet waardoor er een tekort optreedt.
De ideale verhouding Omega-6:-3 zou volgens onderzoek maximaal 4:1 moeten zijn en evolutionair zelfs 1:1. In de moderne diervoeding is deze ideale verhouding vaak echter ver te zoeken, vooral omdat het moeilijk is om onverzadigde vetten lang goed te houden. Verhitting, nodig om voeding steriel te maken, verandert de structuur van onverzadigde vetten. Ook onder invloed van licht en lucht oxideren deze snel en zakken voer staan vaak lang open.
 Dit heeft tot gevolg dat veel huisdieren véél te veel Omega-6 binnen krijgen wat op den duur tot problemen kan leiden. Het toedienen van een hoge dosering Omega-3 om het evenwicht te herstellen kan hier uitkomst bieden. Regelmatig verse vis aan het dieet toevoegen is gezond, maar lang niet iedereen doet dit en bovendien is het vrij kostbaar. Bovendien moet er erg veel vis worden gevoerd om een serieus tekort aan te vullen, hier worden dieren snel dik van.
Daarom is het gezond om Omega-3 in extra geconcentreerde vorm toe te dienen: als supplement. Bij oudere dieren die tekenen van dementie vertonen, kan met visolie goede resultaten worden behaald. Doils Omega-3 Senior is en Catoils Heart & Kidney zijn voedingssupplementen die een hoge concentratie DHA bevat.
U kunt Doils en Catoils goed combineren met Cholodin.
| |
U kunt hier zoeken naar dierenartsen, therapeuten en andere verkoopadressen. Klik hier voor een overzicht van alle verkooppunten
|