U bevindt zich hier: Home | Nieuws

Inloggen?

Behandelmethoden

Wilt u meer weten over een bepaalde behandelmethode? Maak dan hieronder uw keuze!

Houd mij op de hoogte

Vul uw emailadres in en wij houden u via onze nieuwsbrief op de hoogte van het laatste nieuws.


Onderzoek Phytonics Gluco balance paard/pony

Dit voorjaar heeft er een dubbelblind placebo gecontroleerd onderzoek plaatsgevonden naar de effecten van Phytonics Gluco balance en de resultaten zijn bekend!!

Gluco balance is een voedingssupplement wat gegeven wordt aan paarden met insulineresistentie. Bij IR (=insulineresistentie) zijn de cellen in het lichaam niet meer gevoelig voor insuline, een hormoon wat belangrijk is (voor het binnen de normaalwaarde) houden van de suikerspiegel in het bloed.

De oorzaken van IR zijn nog niet helemaal duidelijk maar voorlopig wordt er aangenomen dat factoren als een te rijk voer, te weinig lichaamsbeweging, langdurige ontstekingen, chronische stress en erfelijke aanleg een rol spelen.

De gevolgen van IR, een hoge bloedsuikerspiegel en insuline concentratie hebben verscheidene effecten, welke per paard verschillen. De symptomen zijn onder andere: gewichtstoename, hoefbevangenheid, verhoogd vetgehalte in het bloed en vetophopingen (bulten), spierproblemen, schade aan bloedvaten en problemen met de hengstigheid.

De diagnose IR kan worden gesteld aan de hand van de volgende kenmerken zoals: obesitas, vetophopingen (vooral bij de nek, schouder en staartaanzet) en chronische hoefbevangenheid. Ook zijn er bloedtesten om IR aan te tonen, maar de betrouwbaarheid daarvan verschilt. Of de praktische uitvoerbaarheid is slecht.

De resultaten van het onderzoek zijn positief. Er was een controlegroep, deze paarden kregen gedurende 5 weken een placebo en een experimentele groep welke gedurende die tijd Gluco balance toegediend kregen. Zowel de eigenaar als de onderzoeker wisten niet welk paard wat kreeg toegediend. Bij de experimentele groep werd na afloop een significant verschil gemeten in het gewicht, de buik- en halsomvang. Terwijl er bij de placebogroep geen enkel significant verschil werd gemeten. Ook werden er een significante verschillen gezien tussen de twee groepen. De experimentele groep heeft minder vetophopingen en vetbulten, de huidgevoeligheid is beter, de hengstigheid is genormaliseerd en de paarden komen beter door de verharing dan de placebo groep. Verder waren de eigenaren uit de experimentele groep zeer positief, ze meldden dat hun paard een beter humeur heeft, werkwilliger en minder stijf is.

Het positieve effect van Phytonics Gluco balance is nu dus ook wetenschappelijk onderbouwd.

Zoeken

Houd mij op de hoogte

Type hieronder uw zoekwoorden in

Zoeken op verkooppunt

Zoeken op verkooppunt

U kunt hier zoeken naar dierenartsen, therapeuten en andere verkoopadressen.

Klik hier voor een overzicht van alle verkooppunten

Zoeken naar producten

Zoeken naar producten


U zoekt een product? Maak
hieronder uw keuze!

Realisatie: Juice B.V.